Kış Spor ve Sanat Okulu

Kültür2000’de spor; büyük emekler vererek yetiştirilen çocukların yaşam biçimi haline gelir. Eğitici ve velilerin işbirliği içinde bu sağlamalıdır. Spor için okul, okul için spor terk edilmemelidir. Sporun sağlıklı bir yaşam biçimi olduğundan hareketle her yıl kış spor okulu düzenlenir.

Spor, büyüme çağındaki çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de olumlu bir kişilik oluşması ve ruh sağlığı bakımından yararlı ve gereklidir.

Spor, çocuğun fiziksel gelişiminin yanı sıra sosyal gelişimi yönünden de önemlidir. Çocuk, spor yoluyla, çevresini tanır, iletişim kurar, kendine olan güveni artar, toplum içerisindeki sahip olduğu yerini sağlamlaştırır. Psikolojik açıdan ise, kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir.

Kültür2000’de kış spor okulları hafta içi saat 17.00-18.30 saatleri arasında okul spor salonunda yapılmaktadır. Çalışmalarda basketbol, voleybol ve tenis branşları bulunmaktadır. Her spor dalı için haftada iki gün eğitim verilmektedir.