Projeler ve Etkinlikler

SPORTİF ETKİNLİK

 

SPOR OYUNLARI

10.Geleneksel Spor Oyunları Etkinliği’ne ilkokul 1.2. sınıf öğrencileri seyirci, 3. ve 4.sınıf öğrencilerimiz ise beden eğitimi bölümünün hazırladığı formları doldurmak suretiyle aktif seyirci olmak üzere katıldılar.

 

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 

ASSEMBLY

2. ve 3. sınıflarımız 14 Mart 2014 tarihinde matematiğe ilgi uyandırmak amacı ile  “ Dünya  Pi Günü’ nü ” assambly  etkinliği kapsamında okul bahçesinde öğretmenleri ile  Pİ yazarak gerçekleştirdiler.

 

SANAT ETKİNLİK

AİLELERLE PİCASSO

4.  Sınıf öğrencilerimiz 16 Ocak 2014 tarihinde,  “ Ailelerle Picasso ” adlı etkinliği ile resim yeteneklerini, becerilerini ailelerine göstererek sergilerini hazırladılar.

 

İ.K.E.K 54. YIL KUTLAMALARI

( POSTER ÇALIŞMASI )

4. sınıf öğrencilerimiz ile Kültür Eğitim Kurumlarının 54. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında 26 Eylül 2013 tarihinde  “Hayalden Gerçeğe” projeleri ile Kültür Kolejlerinin geleceğini hayal ettiler ve posterlerini hazırladılar.

 

 

EĞİTİMSEL ETKİNLİKLER

 

MARKET ETKİNLİĞİ

Öğrencilerimizin  “ Bilinçli Tüketici ” olmayı yaşayarak öğrenmeleri için, 21 Kasım 2013 tarihinde, market alışverişi etkinliği yapıldı.

 

AİLEMLE OKUYORUM

22 Kasım 2013 Cuma günü saat 16.15’ te öğrencimizi, velisi ile 25 dakikalık kitap okumaya davet ederek, “ Kültür 2000 Okuyor ”  dedik ve “Ailemle Okuyorum”  projemizde velilerimiz ve çocuklarımızla kitap okuduk.

 

ALFABE ŞENLİĞİ

Kültür 2000 İlkokulu 14 Ocak 2014 tarihinde,  1. sınıf öğrencileri Alfabe Şenliği yaparak okumanın heyecanını ve mutluluğunu  aileleri ile coşku içinde ve çeşitli gösteriler yaparak  kutladılar.

 

BÜYÜK ANNELER GÜNÜ

1.sınıf öğrencilerimiz 13 Mart 2014 tarihinde, Büyük Anneler Günü’nde büyük anneleri ile börek sarıp yediler. Büyük annelerine, öğretmenleri ile hazırladıkları dansları ve şarkılarını sundular.

 

BÜYÜKBABALAR GÜNÜ

2. sınıflarımız 11 Mart 2014 tarihinde  Büyükbabalar Günü’nde  büyükbabalarıyla şarkılar söyleyerek etkinliklerini keyifle yaptılar.

 

ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

21 Kasım 2013 tarihinde Çocuk Hakları Gününü sloganlarımızla ve coşkuyla kutladık. Çocuk haklarına dikkat çektik.

 

DARÜŞŞAFAKA PLANATERYUM

7-9 Ekim 2013 tarihlerinde Kültür 2000 İlkokulu 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri “Hayalden Gerçeğe” Projesi kapsamında Darüşşafaka Fatin Gökmen Planetaryum’da gerçek zamanlı similasyonları, bir astronom  eşliğinde  izleyerek gökyüzünün gizemli dünyasını keşfettiler.

 

 

 

OBEZİTE VE DİABET

Kültür 2000 İlkokulu olarak 28 Şubat 2014 Günü ‘’Diabet ve Obezite’’ konulu seminerde Cerrahpaşa Üniversitesi  diabet uzmanı tarafından bilgilendirildik.

 

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

4 Ekim 2013 günü Kültür 2000 İlkokulu öğrencileri, Hayvanları Koruma Günü’nde hazırladıkları yemliklerde kuşları yemleyerek hayvan dostu olduklarını gösterdiler.

 

PAFİN

Okulumuza 22 Ocak 2014’te Pafin Gezici Kütüphanesi geldi. Öğrencilerimiz kardeş okulumuzdaki kardeşleri için kitap aldı ve onları ziyaret ederek kitapları armağan ettiler.

 

YILBAŞI ŞENLİĞİ

Kültür 2000 İlkokulu  öğrencileri 2013’ten 2014’ geçişi    Okul Aile Birliği’nin hazırladığı şenlikle kutladılar.  Yılbaşında Akbatı Alışveriş Merkezindeki Macera Adası’nda gönüllerince eğlendiler.

 

SANTRAL İSTANBUL GEZİSİ

20 Ocak 2014 tarihinde, 4. sınıf öğrencilerimiz Santral İstanbul gezimiz ile elektriğin yolculuğunu öğrendiler.

 

RAHMİ KOÇ MÜZE GEZİSİ

19 Mart 2014 tarihinde Rahmi Koç Müzesinde  geçmişten günümüze tüm dönemlere ait, endüstri ve mühendislikle ilgili objeleri ve belgeleri inceledik.

 

KÜTÜPHANE KAMPI

4.sınıf öğrencilerimizle, 4 Nisan 2014’ te öğrencilerimizin kitap ve kütüphane sevgisini artırmak, öğrenciler arasındaki işbirliğini pekiştirmek amacıyla, okulumuzda 16:00-20:00 saatleri arasında bir kamp düzenledik.

 

SEVGİ DURAĞI

Bahçeşehir ve Alkent Anaokulu’ ndaki öğrencilerimiz, yaptıkları kırmızı kalpleri, gelen ziyaretçilere vererek KAÇUV yararına bağış toplarken, ilkokul öğrencilerimiz de enstrüman çalarak etkinliğe destek oldular.

 

OYUNCAKLARIMA YENİ ARKADAŞLAR

Bahçeşehir ve Alkent Anaokulu’ ndaki öğrencilerimizin başlattığı öğrencilerimizin kullanmadığı ancak kullanılabilir durumdaki oyuncaklarını, ihtiyaç duyan bir devlet anaokuluna göndermek üzere yola çıkıldı. İlkokul öğrencilerimiz de kullanmadıkları oyuncakları vererek bu projeye yürekten katıldı.

 

  • CAMBRIDGE ESOL YOUNG LEARNERS “STARTERS/MOVERS/FLYERS SERTİFİKA TÖRENLERİ

23 Ekim 2013 Çarşamba günü 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında University of Cambridge Local Examinations Syndicate tarafından düzenlenen ESOL (KET, PET,FCE)  sınavlarına girerek başarı gösteren öğrencilerimizin  başarıları kutlandı ve sertifikaları takdim edildi.

 

  • KULTUR2000 GLOBAL SOLUTIONS SUMMIT 2014

Avrupa Günü kutlamaları kapsamında 04.03.2014 tarihinde gerçekleşen 1.Global Solutions Summit’de (Küresel Çözümler Zirvesi) öğrencilerimiz bir Avrupa ülkesini temsil ederek delegeler olarak görev alarak; fikir alışverişi ve tartışma ortamlarında bulunma fırsatı yakalamışlardır. Temsil edilen Avrupa ülkesinin Immigration (Göç) konusu ile ilgili düşüncelerini ve çözüm yollarını tartışarak EN İYİ çözümün bulunduğu 2. Toplantı ise 27.03.2014 tarihinde gerçekleşmiştir. 22.04.2014 tarihinde gerçekleşen 3. Toplantıda ise tüm Avrupa üye ülke delegelerinin bir araya gelerek Dünya’daki göç sorunu için en iyi çözümü demokratik bir ortamda ve kapalı zarf usulü ile bulmaları hedeflenmiştir.

 

  • HALLOWEEN ASSEMBLY ÇALIŞMASI

K2000 Koleji’nin geçtiğimiz yıl geleneksel hale getirdiği Assembly çalışmaları, bu yıl da devam ediyor. Bu yılın Assembly çalışması, İngilizce bölümü tarafından “Halloween Festival” başlığı altında, 31 Ekim 2013 Perşembe tarihinde gerçekleşti.K2000 İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin aktif katılımıyla sahnelenen “Halloween Festival”a ilkokul öğrencileri temamızı yansıtan şarkılar ve şiir çalışmaları ve drama gösterileriyle katıldı. K2000 Koleji Ortaokulu öğrencilerinin bu Assembly’deki misyonu ise, ilkokuldaki arkadaşlarını Halloween konusunda bilinçlendirmekti. Bu amaçla “Halloween nedir, nasıl doğmuştur; dünyanın farklı ülkelerinde nasıl kutlanır, neler yenir, hangi oyunlar oynanır?” konulu sunumlarını mikrofon başında arkadaşlarıyla paylaştılar.

  • LEAP INTO LITERATURE

5 Mayıs 2014 Pazartesi günü, Türk yazarlar ve ana dili İngilizce olan yazarlar/eğitimciler ile 2.-3.-4.-5.-6. Sınıf öğrencilerimizin dâhil olacağı ; iki dilde birden çok çeşitli, uygulamalı, eğlenceli  faaliyetlerin yapılacağı atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir. Bu atölye çalışmalarına Oxford, Cambridge, Express, Richmond… gibi ünlü yayınevlerinin katılacağı bir kitap fuarı eşlik edecektir.

  • QUIZ SHOWS

Tüm 4. ve 5.sınıf öğrencilerimizin yer alacağı İngilizce genel kültür yarışmamız 4 turdan oluşacak ve 13 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak büyük finalle şampiyon belli olacaktır

 

  •  “FUN WITH ENGLISH NIGHT” WITH PARENTS

4. ve 5.sınıf öğrencilerimiz ve velileriyle aktif öğrenme zamanını paylaşabilecekleri ve eğlenerek İngilizcelerini geliştirebilecekleri atölye çalışması 21 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecektir.

 

  • READING CHALLENGE

Okulumuz öğrencileri arasında her ay yapılan; Common Reading Program çerçevesinde yürütülen online okuma programı olan Raz-Kids’ten her ay en çok kitap okuyan sınıfı belirlemeye yönelik bir yarışmadır.