Projeler ve Etkinlikler

1-Turşu Festivali:  Kavanoz kapaklarının evde anneler ile süslenerek başlanmış velilerin katılımı ile öğrenciler ve anneler okul bahçesinde düzenlenen ortamda yapılmıştır. Yapılan turşuların olgunlaşması gözlemlenmiş sonraki aşamada öğrenciler evlerine götürerek satışını çevredeki yakınlarına yapmışlardır.

2-Hayvan Barınağı Ziyareti: Turşu festivalinin devamında olan bir etkinliktir. Satılan turşulardan elde edilen para ile kedi ve köpek maması alınmış Kavaklı Hayvan Rehabilitasyon Barınağı Merkezine öğrenciler ile birlikte alınan mamalar teslim edilmiştir.  Beylikdüzü belediye sayfasında yayınlanmış yerel dergilerinde de haber olarak yer almıştır.

3-KİM Market Etkinliği: Sınıf içinde hazırladığımız okul logosunda bulunduğu yazılı yeni yıl dileklerimizi kış sebze ve meyve inceleme gezisiyle birlikte KİM Marketinde süslenmiş yeni yıl ağacına asarak bir hafta boyunca dileklerimizin ağaç üstünde kalması sağlanmıştır.

4-Pafin Gezici Kütüphane Etkinliği: okula kapısına gelen otobüsün çevre sakinleri tarafından da dikkat çekici olmuştur gezici kütüphaneyi öğrenciler gezmiş aldıkları kitaplardan bir tanesini kardeş okula bağışlamışlardır.

5-MİGROS - Sevgi Durağı: Anaokulu öğrencileri sevgi gününe paralel kalp dağıtmaları planlanmıştır. Gönüllülük esasında elde edilen gelirin KAÇUV’a bağışlanarak sosyal proje olarak tamamlanacaktır. Migros alışveriş merkezinin desteği ile giriş kapısında yapılacaktır.

6-Oyuncaklarıma Yeni Arkadaşlar Projesi: Mart ayında yapılacak olan OYUNCAKLARIMA YENİ ARKADAŞLAR sloganıyla toplanan oyuncakların ihtiyacı olan devlet okuluna bağışlanarak sosyal proje olarak tamamlanacaktır oyuncaklar anaokulumuzda toplanacaktır.

7-23 Nisan Gölet Şenliği: Çevre anaokullarının ve kendi öğrencilerimizin de katılacağı çeşitli yarışmalar ve stantların kurulacağı etkinliği belediye ile işbirliği içinde yapılacaktır 23 nisan haftasında billboardlarda duyurusunu yapılacaktır

8-Satranç Turnuvası: Çeşitli anaokullarının ve kendi öğrencilerimizin katılacağı satranç turnuvası ile okulumuzu diğer anaokul öğrenci ve velisine okulumuzu tanıtma imkânımız olacaktır.

9-Avrupa Günü: Öğrenciler ile hazırlanan sınıf bazında belirlenen ülkelerin genel özelliklerini kültür ve yaşam biçimleri hakkında yapılan araştırma çalışma ürünlerin veliye sergilenmesi farklı yaşam biçimleri hakkında bilgi edinilmesine yönelik etkinlik olarak planlanmıştır.

10-Anneler Günü Kutlaması:  Annelere hazırlanan öğrenci ürünleri ile yapılan hediyelerin verilmesi bu güzel günü onlarla birlikte kutlanması planlanmıştır hava şartları doğrultusunda okul bahçesinde yapılacak bir kutlama düşünülmektedir.

11-Portfolyo: İkinci döneme ait yapılan çalışmalardan öğrenciler ile birlikte hazırlanan ürün dosyası velilere randevulu olarak saat verilerek öğrencinin sunum yapması planlanmıştır.

12-Yılsonu Gösterisi: Haziran ayında dönem içinde yapılan çalışmaların veliye dönem sonu sunumu olarak planlanmıştır.(modern dans –müzik-ingilizce )

13- Pijama Partisi: Kış uykusuna yatan hayvanlarımızı ağaç evlerimizde uykuya yatırdıktan sonra bizde pijamalarımızı giyip film izledik popcorn yedik.

14- 100.Gün: Okula gelişimizin 100.gününü çeşitli oyunlar oynayarak karnaval havasında kutladık.

15- Halloween Partisi: Birbirinden farklı kostümler giyerek  halloween partisi verdik.