Slide background KÜLTÜR FEN LİSESİ
Slide background KÜLTÜR FEN LİSESİ
Slide background KÜLTÜR FEN LİSESİ
Slide background KÜLTÜR FEN LİSESİ

Kültür2000 Fen Lisesi

Sayın Velimiz, Değerli Öğrencimiz,

 

Kültür 2000 Fen Lisesi olarak güçlü ve akademik kadromuzla her yıl olduğu gibi bu yılda yeni bir eğitim dönemine başlamanın heyecanını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Kurulduğu günden bu yana yaşadığı çağın gerekliliklerini yerine getiren ve yaşadığı dünyaya değerler katma amacında bireyler yetiştirmeyi kendine ilke edinen kurumumuz; Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği aklın ve bilimin yolunda, “Okul için değil hayat için öğrenen” bireyleri yetiştirme hususunda çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Öğrencilerimize; günümüzün hızla değişen ve dijitalleşen dünyasında var olmak için zorunluluk olan becerileri kazandırarak gerek ulusal gerek uluslararası ölçütlerde değerleri sunmayı, onları çağdaş niteliklere sahip dünya vatandaşları haline getirmeyi hedeflemekteyiz.

 

Kültür 2000 Fen Lisesi 2011 yılından bu yana güçlü eğitim kadrosu ve nitelikli eğitim programı ile akademik donanımı güçlü, kültürel düzeyi yüksek, eleştirel bakış açısına sahip, teknolojiye hakim, akılcı, çalışma ve iç disiplin bilinci ile yüksek motivasyonlu, hedefe odaklı gençler yetiştirmeyi amaçlar.

 

Okulumuzda, öğrencilerimizin yaşamın bir parçası olması ve güncel sorunlara çözüm üreten projeler yaratması için uygun ortamlar oluşturulur. Proje çalışmalarımızda İstanbul Kültür Üniversitesi bize akademik anlamda destek veren en önemli kurumumuzdur. Üniversitemizin sunduğu imkânlar sayesinde öğrencilerimiz lise yaşamlarında eşsiz bir eğitim desteği almaktadırlar.

 

 Kişisel gelişimin asla sınırı yoktur. Gelişim ve değişimin en güçlü olduğu lise döneminde, akademik gelişimin yanında öğrencilerimize birçok farklı yeteneğini keşfetmesi ve kendini tanıması konusunda zengin imkânlar sunulmaktadır. Öğrencilerimiz “Bireysel Gelişim Programı” ile steam çalışmaları, resim, müzik, dans, satranç, heykel, münazara, tiyatro, voleybol, tenis, basketbol ve birçok kulüp faaliyetleri ile kendilerini tanıma ve geliştirme fırsatına sahip olurlar.

 

Kurumsal hedefimiz; geleceğinin kontrolünü eline almış güçlü bireyler yetiştirme amacı ile bir üst eğitim kurumuna nitelikli öğrenci yetiştirmektir. Ulusal sınavlara hazırlık aşamasında, güçlü kadromuz ve ulusal sınavlara hazırlık programımız ile öğrencilerimize destek vermekteyiz. Kültür 2000 Fen Lisesi öğrencilerinin ÖSYS sınavı kazanma oranı %100’dür. Bunun yanında eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimizin, alanında öncü üniversitelerde eğitimlerine devam etme imkânları da vardır.

 

Öğrencilerimizin mutlu ve verimli bir lise yaşamı geçirmesi en büyük temennimizdir. En değerli varlığınızı emanet ettiğiniz okulumuz; yönetimi ve akademik kadrosu ile öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırma yolunda her zaman sizlerle birlik içinde olacaktır.

 

Güçlü köklerimiz, Atatürkçü ilkelerimiz ve birbirimize olan bağlılığımızla bugünkü heyecanımızı devam ettireceğimiz sağlıklı, mutlu, başarılı ve kültür dolu bir eğitim yılı dilerim.

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminin tüm öğrencilerimize sağlık ve başarı getirmesini dilerim.

 

Feyza SEZEREL

Okul Müdürü

feyza.tugsal@kultur.k12.tr