Slide background BAHÇEŞEHİR ANAOKULU
Slide background BAHÇEŞEHİR ANAOKULU
Slide background BAHÇEŞEHİR ANAOKULU
Slide background BAHÇEŞEHİR ANAOKULU

Bahçeşehir Anaokulu

 

Çocuğun 0-6 yaş arasında geçirdiği süre “Erken çocukluk” olarak adlandırılır.

Bu dönemde çocuk büyük bir hızla gelişir; zekası, algısı, kişiliği, sosyal davranışları ve zihinsel yetenekleri ciddi oranda şekillenir. Beyin gelişiminin büyük bölümü de erken çocukluk  dönemde tamamlanır .Bu nedenle,  0-6 yaş  dönemi çok önemlidir. Çocuğun, hayatı boyunca ihtiyacı olacak yeteneklerini, becerilerini, zihinsel ,  duyusal ,sosyal ve fiziksel gelişimi bu dönemde ailesinden, çevresinden ve okul öncesi eğitimde alacağı bilgi ve becerileri sayesinde şekillenir  ve geleceğine doğru yönde temellerinin atılmasını sağlar.

Bu nedenle okul öncesi eğitim çok önemli bir kavramdır. Okulöncesi eğitim  kurumları da  0-6 yaş grubu çocukların profesyonel okul öncesi eğitim öğretmenleri tarafından, gelecekteki hayatlarına  tam ve  donanımlı olarak hazırlanmaları sağlanır.

Okulöncesi eğitim kurumların en önemli  görevi de, erken çocukluk dönemindeki çocuklara uygun fiziksel  eğitim ortamı, eğitim materyalleri , eğitim metodları ve çocuklara rehberlik yapacak öğretmenlerin bir arada olmasını sağlayan , çocukların yaparak ,yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenmelerine    fırsat veren eğitim kurumlardır.

 

Kültür 2000 Koleji Bahçeşehir anaokulu olarak bizlerde, Okulöncesi Eğitimden  üniversite eğitiminin sonuna kadar olan Kültür Eğitim Kurumları’nın   61 yıllık deneyimini arkamıza alarak; geleceğe yaratıcı, sorgulayan,  düşünen, duyarlı, iletişim kuran, özgüvenli, dengeli ve ilkeli bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

 

Sevgili Ebeveynler, en değerli  varlıklarınız olan evlatlarınızı bize emanet edip onların hayatlarına dokunmuş olmak  Kültür 2000 Koleji Bahçeşehir Anaokulu Eğitimcileri için çok onur vericidir.

 

Saygılarımla….