Deneyim Günleri

58 yıllık eğitim efsanesinin fen, bilim ve teknoloji alanında dünyaya açılan penceresi Kültür2000 Koleji Fen Lisesi, İnovasyon ve Bilim Merkezi’nin kapılarını merak duygusu ile yola çıkan tüm bilim meraklılarına açıyor.
 

Öğrencilik yıllarında laboratuvar deneyimi yaşayamayan,21.yy eğitim becerileri ile donatılmış Kültür2000 Koleji Fen lisesinde farklı bir gün yaşamak isteyen öğrenci velileri, çağın teknolojisine ve bilimsel gelişmelerine bizzat tanıklık etmek isteyen bilim sevdalıları, düşüncenin doğruluğunu pratik doğrulama ile kanıtlamak isteyen herkesi konuğumuz olarak okula davet ediyoruz.

 

Eğitim sadece bilgiye gitmek değil, uygulama becerisi de kazanmaktır…

26-27-28 Haziran 2018 tarihlerinde 10:00-12:00 ve 13:30-15:30 zaman aralığında “Okul Deneyimi Atölye Çalışmalarımıza” davetlisiniz
 

BİLİM MERKEZİ ÇALIŞMALARI

 

Nicola Tesla Fizik Laboratuvarı

Optik Dünyası

Elektrik Atölye Çalışması

Mekanik Atölye Çalışması

 

Marie Curie Kimya Laboratuvarı

Asit-Bazlar Günlük Kullanım ve uygulama alanları

Doğadaki Kimya –Çöken Kimyasallar

 

Robert Hooke Biyoloji Laboratuvarı

Mikroskobik Dünya

 

Sanal Gerçeklik Stüdyosu

“Sınıfınıza getiremediğiniz her şeyi getirebilen teknoloji” sloganı ile eğitim dünyasına hızlı bir giriş yapan sanal gerçeklik uygulamaları sadece eğitimde değil hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkmaktadır. Ziyaret edemediğimiz müzeleri ya da ülkeleri ayağımıza getirmekte, otomotiv-konut tanıtımında ve sağlık sektörü gibi birçok alanda uygulamalarını görüyoruz.

Sanal gerçeklik stüdyosunda vücudumuzun içerisinde özgürce gezinebiliyor, Roma şehrini gezebiliyoruz. Var olan teknolojileri de kullanarak bu süreci daha az maliyetli ve olabildiğince gerçeğe yakın bir sunum ile kolaylaştırıp vatandaşlarımıza yardımcı olmaktır.

 

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ İLE İZLENEBİLEN TASARIMININ ÖĞRENCİ ÜRÜNÜ OLDUĞU BİR PROJEDİR.

BİLİM MERKEZİ TEMEL DENEY İSTASYONLARI

El Bataryası

Pedallı Jeneratör

Palanga

Refleksmetre

Meteoroloji İstasyonu
 

EĞİTİMDE ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARI

 

Akıllı Musluk: Su tasarrufunu sağlamak adına musluklardaki suyun ekonomik kullanımı için geliştirilmiş robot su bataryası geliştirilmiş olup, İnsanlar üzerinde kodlama ile gerçekleştirilen görsellerle su israfı konusunda farkındalık oluşturmak üzere tasarlanmıştır.

Solar Araba: Stem uygulamaları ile yenilenebilir enerji kaynakları birleştirilerek güneş enerjisi ile çalışan model araba üretimi gerçekleştiren Kültür2000 Koleji Fen Lisesi çevreye duyarlı ve tamamen doğal kaynaklarla üretimi hedef almıştır.

 

İNOVASYON MERKEZİ ÇALIŞMALARI

 

TASARIM FABRİKASI

 

DİJİTAL TASARIM STÜDYOSU

Kendi tasarımınızı Tincercad programı ile gerçekleştirebileceğiniz ve ürünü 3D yazıcılardan alabileceğiniz uygulamalar yapılmaktadır.

 

 

ROBOTİK ATÖLYESİ

FRC Kulübü Çalışmaları kendi robotunuzu tasarlayabilir, kodlarını yazabilir ve Kültür Koleji Fen Lisesi FRC Robotu ile tanışabilirsiniz.

 

ORGANİK TARIM

Perma kültür ile oluşturduğumuz organik tarım sürecinde bitki florasını ve büyüme olaylarını gözlemliyoruz. Organik atıklarımızla oluşturduğumuz kompostlar ile toprağımıza organik gübre sunuyoruz.

 

 

OKUL TURU