Sosyal Sorumluluk Projeleri

PROJE ADI: Kitaplarımızı Paylaşıyoruz

TARİH: 16 Ocak 2015

PROJE AMACI: Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek aynı zamanda paylaşma ve yardımlaşma duygusunu kazandırmak.

KATILIMCI GURUP: İlkokul öğrencileri

Pafin Gezici Kitapevi okulumuzu ziyaret etti. Öğrencilerimiz satın aldıkları kitaplardan bir kısmını  kardeş okul olarak belirlediğimiz Çatalca Ahmediye Doğuş İlköğretim Okuluna bağışladılar.

 

PROJE ADI: Barınak Projesi

TARİH:  6 Aralık 2014

PROJE   AMACI: Sokak hayvanlarının barınabilmeleri için alan oluşturmak.

KATILIMCI GURUP:3.Sınıf öğrencileri

Her öğrenci tarafından kendi malzemeleri ve imkanlarıyla hazırlanan barınaklar Büyükçekmece Hayvan barınağına bağışlandı  .Öğrencilerimiz aynı zamanda hayvanlar için mama da bağışladılar.

 

PROJE ADI: Taş Boyama Sergisi

TARİH:2014

PROJE AMACI: İmkansızlıkları nedeniyle okuyamayan kız öğrencileri desteklemek.

KATILIMCI GURUP: Tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri

Büyükçekmece sahilinden toplanan taşlar öğrencilerimiz tarafından tasarlandı ve tasarlanan taşlar önce BKM’ de sergilendi daha sonra satılıp gelirleri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışlandı. “ANADOLUDA BİR KIZIM VAR ÖĞRETMEN OLACAK” projesi kapsamında 7 öğrenci okutuldu.

 

PROJE ADI:“İstanbul Defter Ben Kalem”

TARİH: 2014

PROJE AMACI: Kitap, öğrencilerimizin  “İSTANBUL” temalı öykü, masal, düzyazı, makale, deneme, biyografi, şiir, fotoğraf çalışmalarından oluşmaktadır.  İngilizce ve Türkçe gerçekleştirilen bu çalışmada öğrencilerimiz dil seçimini kendileri gerçekleştirmiş, amatör yazarlık heyecanlarını sadece anadillerinde değil yabancı dilde de yaşamışlardır

KATILIMCI GURU:Proje Kültür2000 Koleji Ortaokulu öğrencileri tarafından Türkçe ve İngilizce öğretmenlerimizin rehberliğiyle gerçekleştirdi.

Ortaya çıkan bu kitapta, İstanbul saraylarıyla ilgili birçok anekdotun yanı sıra; İstanbul’un çarşılarını, semtlerinin tarihçesini ve ünlü simaların yaşamlarına ilişkin birçok ayrıntı,bu eşsiz tarihi şehrin sosyal yaşamı, semtlerinde anlatılan hikayeleri ve bizlere miras kalan o özel tarihi doku hikayelerle, şiirlerle yansıtılmıştır.

Bu kitap IB-MYP projesi kapsamında sosyal sorumluluk projesi olarak yürütülerek; satışından elde edilen tüm gelir Anadolu’da Bir Kızım Okuyor ’a aktarılmıştır. 

- Öğrenciler, görsel sanatlar derslerinde yaptıkları dekoratif süslemeleri bir süpermarkette satarak, elde ettikleri geliri KAÇUV’a bağışladılar.