Eğitim Teknolojileri Merkezi

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’ nda Bilgi İşlem Merkezi, Yönetim Kurulu Başkanı Ful Akıngüç Över tarafından kurulmuştur. Bilgi İşlem Merkezimiz o tarihten bu yana bilişim sistemlerindeki yenilikleri öğrencilerimize sunmayı ilke edinmiştir.
 

Ataköy ve Alkent kampüslerimiz, aralarında kesintisiz veri taşıyabilecek güçlü ve güncel bilişim alt yapısı ile donatılmıştır. Yerleşkelerimizde Sistem/Ağ, Donanım, Teknik, Yazılım, Web Teknolojileri, kaynak paylaşımı, haberleşme ve veri depolama hizmetleri tek merkezden sağlanmaktadır. Her iki yerleşkemizden de fiber teknolojisi ile Internete çıkış yapılmaktadır.
 

Tüm öğretmenlerimize güncel taşınabilir bilgisayarlar verilmiştir. Bu bilgisayarlarda, Office uygulamalarına ek olarak matematik, istatistik, fen, sosyal bilimler alanlarında görsel içerikli sunumların yapılabilmesine imkan sağlayan uygulamalar bulunmaktadır. Bu sunumlar etkileşimli tahta ve projeksiyonlar ile desteklenmektedir.
 

Öğrencilerimiz ile ilgili her türlü bilgi K12Net öğrenci bilgi sistemine kayıt edilmektedir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz K12Net öğrenci bilgi sistemi üzerinden not, devamsızlık vb. tüm bilgilerine online olarak anında erişebilir.  
 

Tüm dersler görsel içerikler ile zenginleştirilmiş ve CATS sistemine entegre edilmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz kendilerine verilen özel şifreleri ile evlerinden (Internet’i olan her yerden) öğrendikleri konular ile ilgili tekrar yapabilir, öğretmenlerinin verdikleri ödevlere, testlere  ve mini sınavlara ulaşabilirler. Bu ödevler, testler sistem üzerinde öğretmenlerimiz tarafından anında değerlendirilmektedir.
 

CATS (Computer Aided Training & Educational Services) İstanbul Kültür Üniversitesinin Sakai LMS (Learning Management System) uygulamasıdır. CATS uygulaması Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Grubu ile İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin ortak çalışması olarak hayata geçirilmiştir.


CATS Uygulamasının Temel Özellikleri

  • Yönetilebilir eğitim ve öğretim platformu oluşturması.
  • Kişiler arası sosyal iletişim ve network oluşturulması.
  • İçerik oluşturulup kullanılabilmesi.
  • Kullanıcılara özgür bir içerik yönetimi sağlanması,paylaşma imkanı vermesi.
  • Öğretimin interaktif bir şekilde yapılabilmesi.
     

Bilgi İşlem Merkezimiz  tarafından sağlanan tüm kaynaklara kampüs içinde bulunan 72 kablosuz erişim noktasından erişilebilmektedir. Kablosuz Internet erişim hizmetimiz okulumuzu ziyarete gelen tüm velilerimize açıktır.